Wybierz


W dniach od 23 czerwca do 2 lipca 2008r. 40-osobowa grupa dzieci
i młodzieży należąca do parafialnych wspólnot oazy i ministrantów, działających przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Nowej Dębie przebywała na „Wakacjach z Bogiem” w Murzasichle k/ Zakopanego.

Wyjazd został zorganizowany przy udziale rodziców wyjeżdżających dzieci, a także dzięki finansowemu wsparciu lokalnej społeczności.

Pobyt w Murzasichle miał za zadanie pogłębić formację duchową dzieci
i młodzieży poprzez różnorodne formy doświadczeń.
Umacnianie wzajemnych relacji w czasie wędrówek na górskich szlakach dających okazję do okazywania sobie wzajemnej pomocy i życzliwości.
Ubogacenie i uwrażliwienie na piękno przyrody, a także doświadczenie potęgi i majestatu gór.

Wysiłek fizyczny codziennych wycieczek nie odbierał jednak uczestnikom chęci do wieczornych zabaw przy ognisku czy na dyskotece.

Młodzież mogła również poznać swój olbrzymi potencjał wyznawania wiary przez śpiew i muzykę nie tylko ubogacając codzienną liturgię Kościoła parafialnego w Murzasichle, ale także na ulicach Zakopanego. Dawała w ten sposób wyraz swojej autentycznej ewangelicznej radości, która udzielała się wszystkim napotkanym.

Wakacyjny wyjazd do Murzasichle był nie tylko okazją do odpoczynku po całorocznym wysiłku szkolnym, ale z pewnością zaowocuje nową jakością przeżywania wiary.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>> Zobacz zdjęcia

Wybierz

  Do góry